WIM ma swoją pracownię symulacji medycznej

jr

Pracownię Symulacji Medycznej do szkolenia służb medycznych formacji mundurowych – otwarto dziś (4 lipca) w Centrum Kształcenia Podyplomowego, Doskonalenia Zawodowego i Symulacji Medycznej w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

Otwarcie pierwszej w WIM Pracowni Symulacji fot. mon.gov.pl
Na wyposażeniu pracowni znajdują się m.in. fantomy (manekiny), które reagują na leki i odtwarzają funkcje życiowe człowieka. Generują zaburzenia rytmu serca, mówią, a ich źrenice reagują na światło. Symulatory mogą odtwarzać procesy życiowe np. krwawić, pocić się. Pracownia Symulacji Medycznej WIM została przygotowana do prowadzenia szkoleń dla lekarzy, ratowników, osób bez wykształcenia medycznego z wojska, innych służb oraz cywili.
„Każdy kto widział działanie Pracowni Symulacji Medycznej jest niewątpliwie pod ogromnym wrażeniem. Takie zespoły powinny być szerzej upowszechnione. One powinny pozwolić przygotować polskich lekarzy i medyków działających na polu walki w niewyobrażalnie szerszym wymiarze – powiedział minister Antoni Macierewicz na otwarciu pierwszej takiej pracowni w WIM.”

Źródło: mon.gov.pl