Rezydenci spotkali się z nowym ministrem zdrowia

W piątek (19.01) rezydenci po raz pierwszy spotkali się z nowym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Obie strony są zadowolone z rozmów i zapowiadają ich kontynuację w najbliższym czasie.

 „Z satysfakcją informujemy że rozpoczęliśmy REALNY dialog i negocjacje z MZ. Spotkanie upłynęło w dobrej atmosferze otwartości na argumenty obu stron. Jesteśmy w trakcie negocjacji, na stole są konkretne propozycje, nad którymi obie strony będą pracować do czasu kolejnego spotkania – napisali młodzi lekarze na Twitterze.

Na spotkaniu omówione zostały wszystkie postulaty zgłaszane przez PR OZZL dotyczące wzrostu nakładów na system ochrony zdrowia, warunków płacy i pracy lekarzy, odbiurokratyzowania ochrony zdrowia oraz skrócenia kolejek.

„Dzisiejsze rozmowy napawają mnie optymizmem. Negocjacje wciąż trwają, na razie nie ujawniamy szczegółów, ale to, co na pewno mogę powiedzieć, to że spotkanie przebiegło w pozytywnej atmosferze. Obydwie strony wyraziły chęć kontynuowania rozmów, a termin kolejnego spotkania podamy już w poniedziałek” – podkreślił minister zdrowia.

W spotkaniu z przedstawicielami środowiska lekarskiego z Porozumienia Rezydentów OZZL, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy oraz Naczelnej Rady Lekarskiej opórcz ministra zdrowia wzięli udział wiceministrowie: Józefa Szczurek-Żelazko i Janusz Cieszyński.