Rektor WUM promuje modę na zdrowie

„WUModa na zdrowie” to nowy pomysł na promocję zdrowia rektora warszawskiej uczelni medycznej prof. Mirosława Wielgosia.

Idea kampanii opiera się na trzech filarach: profilaktyce, dietetyce i aktywności fizycznej. Jej celem jest szeroko pojęta promocja zdrowia. W ramach kampanii specjaliści będą dzielić się z wiedzą dotyczącą wybranych obszarów medycyny oraz propagować postawy sprzyjające utrzymaniu zdrowia i poprawianiu jakość życia.

„Mam świadomość, że większość z nas w nawale codziennych obowiązków zapomina o tym, jak ważne jest regularne dbanie o kondycję, właściwe odżywianie, wysypianie się, unikanie stresu czy ograniczenie szkodliwych używek. Zmiana stylu życia, wydaje nam się rewolucją, zatem odsuwamy ją w bliżej nieokreśloną przyszłość, dalej niszcząc swoje zdrowie. Dlatego inaugurujemy nowy projekt, kampanię „WUModa na zdrowie”, za pomocą której pragniemy promować zdrowy styl życia i pokazywać, że dzięki prostym zmianom nawyków, można poprawić jakość swojego życia” – przekonuje prof. Mirosław Wielgoś, rektor WUM .

W Centrum Dydaktycznym 12 kwietnia od godz. 14:00 (I piętro, Hol) będzie można skorzystać z możliwości wykonania badań m.in.:

– badania  spirometrycznego
– pomiaru wagi i wzrostu
– pomiaru poziomu glikemii
– pomiaru ciśnienia
– pomiaru siły mięśniowej

Udzielane będą również porady z zakresu profilaktyki antynowotworowej.

Eksperci  będą przekonywać, że jeść zdrowo, znaczy smacznie. Odbędzie się degustacja różnokolorowych owoców połączona z informacją o ich wartościach odżywczych i znaczeniu barw w żywieniu, poczęstunek warzywami i tzw. zdrowymi przekąskami. Będzie się można przekonać jak powinien wyglądać pełnowartościowy posiłek do pracy.

W trakcie spotkania będzie także sposobność, aby zapisać się na wybrane warsztaty edukacyjne oraz przystąpić do programu „Chudniemy razem z WUM”, a eksperci pomogą dobrać dietę, zgodną z Państwa stylem życia oraz stanem zdrowia.

Wcielając w życie trzecie z haseł kampanii „Ruszaj się – to przyjemne!” będzie można także przeprowadzić test funkcjonalny składający się z 7 prostych ćwiczeń, pomiaru siły mięśniowej oraz – w ramach przygotowania do aktywności – analizy składu ciała.

Sportowo-artystycznym akcentem spotkania będzie, przygotowany przez AZS WUM,  pokaz tai-chi – chińskiej sztuki walki i gimnastyki medytacyjnej w jednym.

źródło: WUM