POLMED ma nowego dyrektora

Witolda Włodarczyka zastąpił na stanowisku dyrektora generalnego Zdzisław Sabiłło.

Sabiłło jest menedżerem i ekspertem sektora opieki zdrowotnej i rynku farmaceutycznego. Posiada ponad 25 letnie doświadczenie w branży, które zdobywał m.in. pełniąc funkcję prezesa w organizacjach samorządu gospodarczego: Polskim Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) oraz Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma.

W swojej karierze zarządzał także firmami farmaceutycznymi: Astellas Pharma Poland (dawna Yamanouchi) i Janssen Cilag należącej do koncernu Johnson & Johnson. Prowadzi firmę doradczą Pharma Business Administration Consultancy, pełni funkcję starszego doradcy funduszu inwestycyjnego Advent international, z ramienia którego zasiada w Radzie Nadzorczej Grupy American Heart of Poland.

Zdzisław Sabiłło jest z wykształcenia lekarzem ze specjalizacją drugiego stopnia w chirurgii ogólnej. Jest także absolwentem Market Access Executive Master Class w London School of Economics. Wykłada zarządzanie w przemyśle farmaceutycznym na studiach podyplomowych Farmacji Przemysłowej w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Źródło: mat. prasowe