Piotr Pobrotyn Menadżerem Roku w publicznej ochronie zdrowia

Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Piotr Pobrotyn znalazł się w gronie laureatów plebiscytu „Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”. Głosami kapituły został uznany najlepszym dyrektorem szpitala publicznego w Polsce.

Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu został „Menedżerem Roku 2018 w Ochronie Zdrowia” w kategorii „placówki publiczne”. Zgodnie z uzasadnieniem, Piotr Pobrotyn otrzymał tytuł między innymi za utrzymanie płynności finansowej szpitala.

„Dzięki dyrektorowi szpital od 2007 ma dodatni wynik finansowy. Modernizował swoją placówkę, stworzył największy w swoim regionie centralny blok operacyjny z 20 salami zabiegowymi, wyposażonymi w śródoperacyjny rezonans magnetyczny euronawigację oraz w salę hybrydową. Wdrożył jedyny na Dolnym Śląsku i wciąż unikatowy w skali kraju systemu wydawania leków UNIT DOSE” – czytamy na stronach serwisu  Termediapl, organizatora plebiscytu.

Wśród laureatów plebiscytu w kategorii „Szlachetni”, dotyczącej działalności charytatywnej, znalazła się również powiązana z USK Fundacja „Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową”. Natomiast laureatem nagrody specjalnej „Menedżera Zdrowia” został prof. Marian Zembala, który w rym roku otrzymał doktorat honoris causa naszej uczelni.

Nagrody „Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia” przyznawane są w dziesięciu kategoriach. Wręczenie statuetek odbędzie się podczas okolicznościowej gali, 10 stycznia 2019 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie.