PAKS otworzył Nyskie Centrum Sercowo-Naczyniowe

Helena Dolman

Dwie nowoczesne sale operacyjne wyposażone m.in. w angiograf oraz 14-łóżkowy oddział dla pacjentów ― takimi warunkami od dziś dysponuje Nyskie Centrum Sercowo-Naczyniowe.

O ogromnym zapotrzebowaniu na specjalistyczne leczenie z zakresu chirurgii naczyniowej w Polsce świadczy prawie 90-proc. nadwyżka umieralności wśród mężczyzn w porównaniu z analogicznymi danymi z UE. fot. Archiwum
Zlokalizowanie w jednym miejscu usług z zakresu kardiologii i chirurgii naczyniowej to zadanie, jakie postawiły przed sobą Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca. W realizacji tej strategii ma pomóc otwarta dziś placówka w Nysie, w której kompleksowo leczeni będą pacjenci zmagający się z chorobami sercowo-naczyniowymi. Nowo otwarte Centrum Sercowo-Naczyniowe będzie dysponować oddziałem chirurgii oraz blokiem operacyjnym z nowoczesną salą hybrydową.
“Zapotrzebowanie na specjalistyczne leczenie z zakresu chirurgii naczyniowej w Polsce jest ogromne, o czym świadczy prawie 90-procentowa nadwyżka umieralności wśród mężczyzn w porównaniu z analogicznymi danymi z UE” – stwierdziła podczas uroczystości otwarcia placówki Katarzyna Adamek, prezes PAKS.

Ośrodek chirurgii naczyniowej PAKS gwarantuje 200 tys. pacjentów z Nysy i okolic leczenie na najwyższym poziomie wielu chorób naczyniowych takich jak przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych czy też zwężenie tętnic szyjnych jako przyczyny udaru mózgu.
“Oddział zapewnia również kompleksowe leczenie tętniaków aorty brzusznej i tętnic obwodowych, zarówno metodą klasyczną (operacyjną), jak też małoinwazyjną za pomocą stentgraftu. Jak bardzo potrzebna jest nasza obecność w Nysie potwierdziło się już w ubiegłą niedzielę, kiedy to udało się nam uratować życie pacjentowi właśnie z pękniętym tętniakiem aorty” – mówi dr Jacek Polewiak, ordynator Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Nyskim Centrum Sercowo-Naczyniowym PAKS.