Owsiak rezygnuje z szefowania WOŚP

Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O swojej decyzji poinformował w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej po informacji o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zapewniając jednocześnie, że Fundacja będzie dalej funkcjonowała.

Prezydenta Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika podczas koncertu WOŚP w Gdańsku. Pomimo heroicznych wręcz wysiłków podjętych przez lekarzy nie udało się Go uratować. Zmarł następnego dnia. Fakt, że to tragiczne zdarzenie miało miejsce podczas XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Fundacji, która od wielu lat tak mocno wspiera swoimi działaniami polską medycynę jest dodatkowym ciosem. „To tragiczna sytuacja związana z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, z Finałem” – ocenił Owsiak.

„Nie będąc już szefem Fundacji, dalej będę dla niej pracował (…), ale już nie będę podejmował żadnych decyzji – dodał. – Nie poddajemy się, Fundacja się nie podda – zapewnił.

Fundacja będzie zliczała zebrane pieniądze, za które zostanie zakupiony niezbędny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Źródło: TVN24, PAP