Nowy szef Kliniki Gastroenterologii WIM

2 stycznia br. Dyrektor WIM powołał na stanowisko kierownika Kliniki Gastroenterologii dr hab. n. med. Przemysława Witka związanego z Kliniką Endokrynologii i Terapii Izotopowej WIM od 2012 roku. Dr Witek jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii. Ukończył studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku “Zarządzanie Innowacją w Sektorze Zdrowia”.

Dr Witek przejął stanowisko po wieloletnim kierowniku Kliniki Gastroenterologii gen bryg. w st. spocz. prof. dr hab. n. med. Jerzym Gilu.

“Wykształcenie i doświadczenie nowego kierownika stanowią doskonałą przesłankę i okazję do nadania rozwojowi Kliniki nowej dynamiki dalece wykraczającej poza dzisiejsze warunki. Wychodzącej naprzeciw potrzebom pacjentów, zwiększającej wykorzystanie zasobów diagnostycznych i terapeutycznych Kliniki i Instytutu, w efekcie budującej nowe perspektywy rozwoju tak wybitnie interdyscyplinarnej dziedziny jaką jest gastroenterologia” – podkreśla dyrektor WIM.

Prywatnie dr hab. Przemysław Witek jest żonaty, ma czwórkę dzieci. Interesuje się historią Polski, lubi podróżować zwłaszcza po Ameryce Południowej i Azji, uwielbia spływy kajakowe i jazdę na nartach.