Międzynarodowa współpraca WUM

Warszawski Uniwersytet Medyczny rozpoczyna współpracę z MMI Montreal Medical International Inc. Ma ona wspomóc rozwój Centrum Symulacji Medycznych.

Prof. Mirosław Wielgoś podkreślił, jak bardzo istotna dla Uczelni jest współpraca z tak prestiżowym partnerem, jakim jest MMI: „Dzięki nowemu udziałowcowi WUM Investment Sp. z o.o., której głównym celem działalności będzie prowadzenie i konsekwentny rozwój Centrum Symulacji Medycznych WUM, zyskuje naprawdę mocne wsparcie, bowiem MMI Montreal Medical International Inc.  jest agendą McGill University zajmującą się wykorzystaniem i udostępnianiem własności intelektualnej tego jednego z najlepszych kanadyjskich uniwersytetów i jednego z liderów edukacji medycznej na świecie”.

Kanadyjski Uniwersytet McGill jest jedną z najbardziej znanych instytucji edukacyjnych na świecie, cenioną przede wszystkim za stosowanie wysokich standardów akademickich i badawczych w medycynie. W ostatniej dekadzie Uniwersytet McGill stał się absolutnym numerem jeden wśród uczelni medycznych w Kanadzie oraz siódmym uniwersytetem kształcącym lekarzy na świecie, co plasuje go w ścisłej czołówce wśród liderów wyznaczających nowe trendy współczesnej medycyny.

MMI reprezentuje wydział medycyny uniwersytetu McGilla w międzynarodowych projektach. Koordynuje dostarczanie szerokiej gamy usług medycznych i związanych z opieką zdrowotną, w tym szkolenia, edukację i przekazywanie wiedzy przez pracowników służby zdrowia do państwowych agencji zdrowia i ośrodków opieki zdrowotnej na całym świecie. Jako doświadczony wykonawca projektów w zakresie medycyny współpracuje z wiodącymi instytucjami opieki zdrowotnej w Kanadzie i innych krajach, zapewniając stosowanie najlepszych praktyk w zarządzaniu i świadczeniu usług opieki zdrowotnej.