Medycyna i sztuka

jr

„Kardiologia jest sztuką” – pod takim hasłem odbył się we Wrocławiu XIX Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

W tym roku organizatorzy połączyli artystyczne walory miasta z najnowszymi doniesieniami medycznymi. fot. Archiwum
Kongres trwał 3 dni od 1 do 3 października. Jego oragnizatorzy nie skupiali się wyłącznie na merytorycznym aspekcie wydarzenia. Połączyli artystyczne walory miasta z najnowszymi doniesieniami medycznymi i we współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych wprowadzili sztukę na salę obrad.

„Warto przypomnieć, że Wrocław nieprzypadkowo został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016. Stolica Dolnego Śląska to ważny europejski ośrodek nauki i sztuki, w którym od wielu lat odbywają się słynne festiwale, wystawy i wernisaże sławnych artystów (..). Wierzymy, że podczas tegorocznego Kongresu odczują Państwo ducha przenikania się kardiologii i sztuki” – napisali organizatorzy w zaproszeniu.

Podczas tegorocznego Kongresu we Wrocławiu w gronie ekspertów z Polski i z zagranicy prezentowano wyniki przełomowych badań klinicznych, nowości i osiągnięcia kardiologii. Klinicyści wymieniali poglądy w zakresie optymalnych decyzji diagnostycznych i terapeutycznych podejmowanych u pacjentów z chorobami układu krążenia i przedstawiali swój dorobek naukowy.