Medal z okazji Dnia Kobiet dla najstarszej Polki

Pani Jadwiga jest najstarszą żyjącą Polką – ma 111 lat! Jest jedną z pięciu osób w Polsce, które dożyły takiego wieku, a za kilka miesięcy ma szansę zostać najdłużej żyjącą osobą w historii Polski.
Jeszcze do niedawna pani Jadwiga mieszkała sama w swoim niewielkim mieszkaniu w centrum Lublina. Od połowy stycznia jest mieszkanką Domu Pomocy Społecznej im. św. Jana Pawła i bardzo jej się tam podoba.
Bolączką pani Jadwigi jest słaby słuch i nogi, które odmówiły już posłuszeństwa. Poza tym najstarsza Polka cieszy się całkiem dobrym zdrowiem. „Ja naprawdę nie wiem, dlaczego tak długo żyję. Ale cieszę się, że mogłam dożyć obchodów 700-lecia Lublina” – mówi jubilatka.

Z tej okazji odwiedził ją prezydent Lublina Krzysztof Żuk i wręczył jej specjalny Medal 700-lecia.
Najstarsza Polka wciąż ma doskonałą pamięć – pamięta nie tylko miasto sprzed wieku, ale także wielu znanych lublinian, których miała okazję spotkać w swoim życiu, jak np. Edwarda Hartwiga czy Józefa Czechowicza. Obdarzona jest też wielkim poczuciem humoru. Życzyła wszystkim obecnym na uroczystości paniom, ale także panom, długich lat życia, jednak koniecznie w zdrowiu. „Nie ma co długo żyć, kiedy nie ma zdrowia, sobie też nie życzę długiego życia bez zdrowia” – mówiła.

Źródło: lublin.gosc.pl