Kardiolodzy szkolą się w Zakopanem

wz

Ponad 600 kardiologów i lekarzy pokrewnych specjalności: kardiochirurgii, hipertensjologii, diabetologii, endokrynologii, nefrologii, neurologii obraduje w Zakopanem.

Tegoroczne Dni Kardiologiczne to już dwudzieste, jubileuszowe spotkanie kardiologów w tym miejscu. fot. Archiwum
9 kwietnia br. w zimowej stolicy Polski rozpoczęły się Zakopiańskie Dni Kardiologiczne, które potrwają do 12 kwietnia. Podczas wykładów poruszane będą ważne dla codziennej praktyki klinicznej tematy, m.in.: prewencja powikłań zatorowo-zakrzepowych, postępowanie w przypadku migotania przedsionków, terapia farmakologiczna w arytmii, możliwości nowoczesnego leczenia osób w wieku podeszłym. Specjalna sesja będzie dotyczyła zagrożeń kardiologicznych u osób aktywnych fizycznie. Lekarze dowiedzą się jak przygotować pacjenta z problemami sercowo-naczyniowymi do wyprawy wysokogórskiej, podróży samolotem lub nurkowania rekreacyjnego.
Tegoroczne Dni Kardiologiczne to już 20 jubileuszowe spotkanie kardiologów w Zakopanem, organizowane przez Podyplomową Szkołę Kardiologiczną Katedry i Kliniki Kardiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.