Kardiolodzy o przezcewnikowym leczeniu wad serca

Redakcja

W dniach 2-3 marca 2017 r. w Katowicach odbędzie się Konferencja Polskich Zespołów Sercowych: Transcatheter Heart Team Poland 2017.

Konferencja Polskich Zespołów Sercowych odbędzie się w dniach 2-3 marca 2017 r. w Katowicach fot. archiwum
To już czwarta edycja tej niezwykle popularnej międzynarodowej konferencji poświęconej zagadnieniu przezcewnikowego leczenia chorób strukturalnych serca, w czasie której zespoły sercowe (kardiolodzy, kardiolodzy interwencyjni, kardiochirurdzy, echokardiografiści, anestezjolodzy, operatorzy, radiolodzy, pielęgniarki i technicy medyczni) największych ośrodków leczących wady serca spotykają się wspólnie, by uzgodnić działania na rzecz ratowania życia chorych, często bez możliwości operacji.

Jak co roku, w ciągu dwudniowej konferencji wybitni eksperci z ośrodków europejskich zaprezentują najnowsze doniesienia naukowe oraz osiągnięcia technologiczne w tej dziedzinie.
W czwartek, 2 marca br. o godz. 17.30 odbędzie się debata pod patronatem Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Teraźniejszość i przyszłość przezcewnikowego leczenia wad serca w Polsce”. Do udziału zostali zaroszeni przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Naczelnej Izby Lekarskiej.

Zapraszamy wszystkich członków Heart Team oraz osoby zainteresowane tematami konferencji
do darmowej rejestracji oraz zapoznania się ze szczegółowym programem THT Poland 2017
na stronie internetowej http://THTpoland.com.