Już niebawem w Łodzi konferencja o raku płuca

Rak płuca jest najczęściej występującym oraz powodującym największą liczbę zgonów nowotworem złośliwym w Polsce. Także w województwie łódzkim nowotwory od wielu lat stanowią drugą, pod względem częstości występowania, przyczynę zgonów. Dlatego też w dniach 12-13.04.2019 w Łodzi odbędzie się I Konferencja „Rak Płuca w Centrum”.

Nadrzędnym celem przyświecającym lekarzom jest zmniejszenie zachorowalności i umieralności z powodu tego typu nowotworów. I dlatego powstał pomysł organizacji specjalnej konferencji poświęconej diagnostyce i leczeniu nowotworów płuc. Wyjątkowość tego wydarzenia polega na innowacyjnej formule, która pozwoli uczestniczyć całemu środowisku medycznemu.

Pierwszy dzień konferencji dedykowany  jest dyrektorom, ordynatorom oddziałów szpitalnych oraz osobom zajmującym się rozliczeniami w diagnostyce raka płuca.

Drugi dzień, sobota 13.04, skierowany jest do lekarzy zajmujących się diagnostyką i leczeniem nowotworów płuc w województwie łódzkim. Do wygłoszenia wykładów zaproszono grono wybitnych specjalistów, którzy w swoich wystąpieniach przedstawią zagadnienia od epidemiologii poprzez diagnostykę i najnowsze możliwości leczenia nowotworów płuc.

„Zachęcając do licznego udziału w tym wyjątkowym spotkaniu jestem przekonana, że będą to dwa dni wytężonej ale bardzo owocnej pracy, która wpłynie na lepszą diagnostykę w naszym województwie i tym samym na zmniejszenie zachorowalności i umieralności z powodu nowotworów płuc” – mówi Dr n. med. Jolanta Łuniewska-Bury Zastępca Dyrektora ds. Onkologii, Kierownik Oddziału Brachyterapii Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

.