Ginekolodzy spotkali się w Łodzi

jr

Około 2 tys. specjalistów z całego świata wzięło udział w Kongresie Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, który odbywał się na początku września w Łodzi. To wielkie wydarzenie dla ginekologów, neonatologów i położników.

W Łodzi spotkało się około 2 tys. ginekologów i lekarzy pokrewnych specjalności. fot. Archiwum
Specjaliści związani z ginekologią spotykają się na Kongresie Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego co trzy lata. Przez trzy dni kongresu dzielą się doświadczeniami, wymieniają najnowszymi informacjami i osiągnięciami w ginekologii.

W tym roku 46 sesjom tematycznym i warsztatom przewodniczyli najwybitniejsi specjaliści z Polski m.in. prof. Ryszard Poręba, prof. Przemysław Oszukowski, prof. Paweł Knapp, prof. Mirosław Wielgoś i prof. Tomasz Rechberger i z zagranicy m.in. Kanady, Londynu, Włoch i Finlandii). Wykłady poprowadzili także młodzi naukowcy z polskich uczelni medycznych. Podczas kongresu lekarze rozmawiali o niepłodności, seksualności kobiety, raku piersi czy jajników, opiece perinatalnej, endometriozie, bólach porodowych i różnych etapach ciąży oraz problemach, które mogą się pojawić.