GIF wycofał z obrotu emulsję do skóry

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu emulsji na skórę Ivoxel  stosowaną w celu złagodzenia niektórych stanów zapalnych skóry.

Z obrotu wycofano 3 serie produktu.

Ivoxel, 1 mg/g, emulsja na skórę, 60g:

numer serii: 634231, data ważności: 09.2018
numer serii: 703451, data ważności: 01.2019

Ivoxel, 1 mg/g, emulsja na skórę, 30 g:

numer serii: 634192, data ważności: 08.2018.

W tych seriach produktu podczas badań otrzymano niewłaściwe wyniki jeśli chodzi o dawkowanie jednostek.

U dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych lek Ivoxel jest stosowany w celu złagodzenia objawów wywołanych przez niektóre choroby zapalne skóry, w tym łuszczycę i niektóre rodzaje zapalenia skóry.

Ivoxel maść jest stosowana głównie w leczeniu dolegliwości skóry objawiających się jako bardzo sucha, łuszcząca się i popękana skóra. U dorosłych oraz dzieci w wieku 2 lat i starszych lek Ivoxel krem jest stosowany w celu złagodzenia objawów wywoływanych przez niektóre zapalne choroby skóry, takie jak łuszczyca (z wyłączeniem rozległej łuszczycy zwykłej) oraz atopowe zapalenie skóry. Lek Ivoxel nie wyleczy choroby, ale powinien pomóc w złagodzeniu objawów.

Decyzja GIF oznacza, że ta seria została natychmiast wycofana z obrotu w całej Polsce. Produkt zablokowano także w systemach komputerowych, co uniemożliwia sprzedaż tego produktu leczniczego.

źródło: GIF