Dyrektor Szpitala Miejskiego w Poznaniu laureatem nagrody „Mediom Przyjazny” 2017

Elżbieta Wrzesińska-Żak dyrektor Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu odebrała statuetkę i tytuł „Mediom Przyjazny” w kategorii „Służba zdrowia”. Plebiscyt ma na celu wyłonienie osób, które najlepiej rozumieją potrzeby informacyjne instytucji, którą reprezentują oraz są najbardziej otwarci na współpracę z dziennikarzami.

– Współpraca z dziennikarzami zawsze była nieodłącznym elementem funkcjonowania szpitali. Dziś, w dobie mediów społecznościowych ta rola staje się szczególnie ważna. To już nie są proste informacje o aktywności naukowej szpitala czy profilaktyka zdrowotna. W czasach „fake newsów” i pseudonaukowych rewelacji o lewoskrętnych witaminach informacje edukujące i uświadamiające społeczeństwo staje się szczególnie ważne – mówi laureatka nagrody, dyrektor Elżbieta Wrzesińska Żak. – Na pewno pomogło nam to, że w tym roku w naszym szpitalu miało miejsce kilka pionierskich zabiegów, przy okazji których miałam okazję współpracować z mediami, m.in. pierwsza w Polsce operacja zszycia żołądka metodą endoskopową, wykonana na prowadzonym przez firmę Sowmed Oddziale Chirurgii czy też wszczepienie pierwszego w Polsce długoterminowego sensora dla chorych na cukrzycę na Oddziale Diabetologii i Chorób Wewnętrznych. Tym bardziej cieszę się, że dziennikarze docenili naszą współpracę w tak aktywnym medialnie dla szpitala roku. To dla mnie duże wyróżnienie – dodaje.

Finałowa gala plebiscytu „Mediom Przyjazny” miała miejsce się w środę, 6 grudnia w sali Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM na Morasku. W tym roku wyłonionych zostało ośmiu laureatów, w tym jedna osoba w kategorii „Medialny Samorządowiec”. Oprócz ogłoszenia wyników plebiscytu i wręczenia nagród laureatom, galę uświetnił występ artystyczny barda Tomasza Bateńczuka. W gali wzięli udział członkowie Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP oraz przedstawiciele środowisk dziennikarskich i redakcji, którym bliska jest idea plebiscytu.