Chusty antysmogowe dla mieszkańców Pragi

11 grudnia urząd dzielnicy Praga-Południe zacznie rozdawać chusty antysmogowe. Wszystko przez złe prognozy co do jakości powietrza w stolicy. Dzielnica zapowiada, że w pierwszej kolejności w maski zostaną wyposażone osoby starsze oraz kobiety w ciąży.

Problem zanieczyszczanego powietrza powraca wraz z sezonem grzewczym. W stolicy można zauważyć coraz więcej ludzi w maskach antysmogowych. Naprzeciw potrzebom mieszkańców Pragi-Południe, urząd dzielnicy wychodzi z inicjatywą rozdawania takich masek. W pierwszej kolejności w maski zostaną wyposażone osoby starsze oraz kobiety w ciąży.

– W związku z ostrzeżeniem I stopnia o złej jakości powietrza dla pyłu zawieszonego PM 2,5 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego uprzejmie informujemy, że od 11 grudnia br Mieszkańcom Dzielnicy (w pierwszej kolejności osobom starszym oraz kobietom w ciąży) będą przekazywane chusty antysmogowe ze specjalną kieszenią, która umożliwia zastosowanie wymiennego filtra antysmogowego – pisze w komunikacie urząd dzielnicy Praga-Południe. Zastosowany w chuście filtr posiada atest Państwowego Zakładu Higieny, potwierdzający skuteczność zatrzymywania pyłów PM1, PM 2,5, PM 4, PM 10. Filtr hepa o wielowarstwowej budowie impregnowany jest aktywnym węglem.

Maski antysmogowe pomogą w szczególności alergikom, astmatykom, osobom z chorobami układu oddechowego, osobom starszym, sportowcom i tym, którzy także z racji wykonywanej pracy, dużo czasu spędzają na zewnątrz, a także wszystkim, którzy często zmagają się z chorobami układu oddechowego.