ASCO ma nowego prezesa

Dr Howard A. Burris III został wybrany prezesem Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO) na lata 2019-2020. Objął on stanowisko prezydenta-elekta podczas dorocznego spotkania ASCO w Chicago w czerwcu 2018 r.

Dr Burris specjalizuje się w hematologii i onkologii. Jest prezesem ds. Operacji Klinicznych w Sarah Cannon Research Institute, LLC, gdzie pełni funkcję Głównego Oficera Medycznego. Dr Burris służy jako starszy główny badacz do badań klinicznych fazy I-IIa NKP-1339 w Stanach Zjednoczonych. Dr Burris jest Partnerem w Tennessee Oncology, LLC. Pełnił funkcję dyrektora wykonawczego ds. Ogólnej inicjatywy w zakresie opracowywania leków w Sarah Cannon Research.

„To ogromny zaszczyt być wybrany przez moich kolegów z ASCO President i jestem wdzięczny za ich zaufanie i wsparcie – powiedział dr Burris. – ASCO jest istotną organizacją nie tylko dla lekarzy, ale także dla pacjentów i wszystkich tych podmiotów, które walczą z rakiem. Mam nadzieję, że moje unikalne doświadczenie pozwoli mi służyć jako pomost między wieloma interesariuszami biorącymi udział w tej ważnej przyczynie zaawansowania terapii i zmniejszeniu obciążenia raka na świecie”.