praca, kariera | jr | 7 listopada 2017, 9:42

Prof. dr hab. med. Krzysztof Fyderek nowym dyrektorem USD

prof. dr hab. med. Krzysztof Fyderek
fot. cm-uj.krakow.pl

Prof. dr hab. med. Krzysztof Fyderek został oficjalnie powołany na stanowisko dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu. Dokumenty związane z objęciem stanowiska wręczył prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki.

Dotychczasowy dyrektor USD – dr hab. Maciej Kowalczyk kierował szpitalem przez 17 lat. W czerwcu br. poinformował, że nie będzie kandydował na kolejną kadencję.

Prof. Fyderek jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu dzieci w zakresie gastroenterologii. Od początku zawodowo związany z Instytutem Pediatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. W 1999 r. objął stanowisko kierownika Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Posiada bogaty dorobek naukowy oraz wieloletnie doświadczenie w kształceniu studentów. Jest członkiem kilku krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych.
Funkcję dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie będzie pełnił przez kolejne sześć lat.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem