Fakty | JG | 20 października 2017, 9:02

Uznanie od starszych kolegów

"Jesteśmy pełni uznania dla odwagi i determinacji naszych młodszych kolegów” – napisał dziekan I Wydziału Lekarskiego prof. dr hab. n. med. Paweł Włodarski.
fot. archiwum

Rada I Wydziału Lekarskiego wyraziła poparcie dla postulatów Porozumienia Rezydentów OZZL.

„My, społeczność akademicka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wyrażamy pełne poparcie dla postulatów zgłaszanych przez protestujących lekarzy rezydentów. Potrzeba zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia, umożliwiających wzrost dostępności i poprawę jakości świadczeń medycznych oraz warunków pracy osób zatrudnionych w publicznym sektorze ochrony zdrowia była od dawna wyrażana przez środowisko medyczne. Protest głodowy jest wyrazem skrajnego zaniepokojenia i dezaprobaty dla licznych, nierozwiązanych problemów w systemie ochrony zdrowia. Jesteśmy pełni uznania dla odwagi i determinacji naszych młodszych kolegów” – napisał dziekan I Wydziału Lekarskiego prof. dr hab. n. med. Paweł Włodarski.

Lekarze apelują o kontynuowanie publicznej debaty na temat zwiększenia finansowania świadczeń zdrowotnych w Polsce. „Mając świadomość, że kształtowanie właściwych postaw jest obowiązkiem środowisk akademickich, wyrażamy przekonanie o konieczności wzajemnego szacunku i otwartości pomiędzy stronami publicznej debaty. Ponieważ protest dotyczy ważnych spraw społecznych, zwracamy uwagę na konieczność rzetelnego informowania społeczeństwa o celach i przebiegu protestu” – czytamy w liście.

Lekarze wyrażają nadzieję na rychłe osiągnięcie porozumienia, którego nadrzędnym celem będzie zwiększenie dostępności i poprawa jakości opieki medycznej w Polsce.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem