Fakty | jr | 16 października 2017, 21:07

Protest rezydentów rozszerza się na inne zawody medyczne


fot. archiwum

Protest głodowy rezydentów przekształca się w protest głodowy Porozumienia Zawodów Medycznych w całym kraju – poinformował szef komitetu protestacyjnego PZM Tomasz Dybek po spotkaniu z rezydentami w Warszawie.

W pierwszej kolejności głodówki rozpoczną się w Krakowie, Szczecinie i Wrocławiu. Przyłączenie się ratowników medycznych, pielęgniarek i fizjoterapeutów ma pomóc wzmocnić protest. „Chcą wziąć czynny udział w tym proteście głodowym, aby go wzmocnić, aby wzmocnić ministerstwo zdrowia i rząd do podjęcia słusznych decyzji” - mówił Jarosław Biliński z Porozumienia Rezydentów.

Zapowiedział również, że PZM nie weźmie udziału w pracach zespołu powołanego przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Komitet Protestacyjny Porozumienia Zawodów Medycznych (PZM) powstał wraz z rozpoczęciem 2 października protestu głodowego lekarzy rezydentów. PZM tworzy zaś kilkanaście związków i organizacji zrzeszających pracowników służby zdrowia.  Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem