Fakty | JG | 13 października 2017, 9:18

Lekarze liczą na interwencję Premier


fot. archiwum

Lekarze z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia wystosowali (12 października) list do premier Beaty Szydło w sprawie aktualnie procedowanego projektu ustawy o POZ.

Nawiązują z nim do obrad sejmowej Komisji Zdrowia z 11 października podczas których resort zdrowia ujawnił, iż od 1 stycznia 2018 r. zamierza pozbawić prawa do udzielania świadczeń 1091 lekarzy rodzinnych. W ocenie ministra zdrowia nie posiadają oni bowiem odpowiednich kwalifikacji, gdyż mają inne specjalizacje niż medycyna rodzinna, medycyna ogólna, interna lub pediatria.

"Przy czym bez znaczenia jest to, czy posiadają kilkunastoletnie czy kilkudziesięcioletnie doświadczenie w pracy w POZ. Bez znaczenia jest też to, że nagle 2 mln pacjentów straci wybranego przez siebie lekarza rodzinnego, choć jeszcze o tym nie wie" - pisze Bożena Janicka prezes PPOZ.

Przypomina też, że wcześniej lekarze zapewniani byli wielokrotnie przez MZ, że takiego rozwiązania w projektowanej ustawie o POZ nie będzie. Lekarze zwracają się do pani Premier o interwencję w tej sprawie.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem