Fakty | JG | 29 sierpnia 2017, 9:34

Bieg po karetkę

Symboliczny czek na 220 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na zakup karetki, odebrali: prorektor ds. UJ CM prof. Tomasz Grodzicki, dyrektor USD dr hab. Maciej Kowalczyk, oraz prodziekan WL UJ CM oraz kierownik Kliniki Chorób Dzieci USD dr hab. Przemko Kwinta.
fot. Fot. Jerzy Sawicz

220 tys. złotych udało się zebrać podczas 6. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco na krakowskich Błoniach (26 sierpnia). Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup karetki neonatologicznej „N” dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu.

Bieg na rzecz krakowskiego USD odbył się już po raz szósty. Uczestnicy, jak co roku, mogli wziąć udział w biegach na różnych dystansach: 100 m (bieg na szpilkach), 3,5 km (bieg rodzinny) i 10 km (bieg główny), swoje biegi miały również dzieci.

– Dzięki takim inicjatywom nasz szpital staje się z każdym rokiem coraz lepiej wyposażony i bardziej przyjazny dzieciom. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy dołączyli do tej inicjatywy! Dziękujemy za  ich wysiłek i dobre serce. Karetka już niebawem będzie służyć naszym najmłodszym pacjentom – myślę, że niejedna osoba, widząc ją na małopolskich drogach, poczuje dumę ze swojego wkładu w jej zakup – powiedział dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Na krakowskich Błoniach odbyły się również warsztaty i konkursy, dzieci mogły  wziąć udział w grach i zabawach, zobaczyć, jak wyposażony jest wóz strażacki czy karetka. Fachowych porad udzielali specjaliści z Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM –¬ fizjoterapeuci: dr Bartosz Trybulec i mgr Marta Barłowska-Trybulec, dr Beata Piórecka z Zakładu Żywienia Człowieka Instytutu Zdrowia Publicznego wraz ze studentkami z SKN, a studenci z IFMSA-Poland Oddział Kraków mierzyli ciśnienie.

– Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz bieg charytatywny. Jego tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo udało nam się stworzyć wokół niej swoisty ruch społeczny – osób, organizacji i instytucji, które dołączyły do nas i przekazały środki na zakup karetki. Niezmiernie się cieszymy, że już niebawem noworodki na terenie Małopolski będą bezpiecznie transportowane i leczone na pokładzie najnowocześniejszej karetki neonatologicznej w Polsce - mówiła Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.

Od 2012 roku w biegach Fundacji Tesco wzięło udział blisko 10 tysięcy uczestników, a Fundacja przekazała na rzecz USD  Krakowie łącznie 835 000 złotych. Środki te zostały przeznaczone na remont i doposażenie placówki w sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.
 
źródło: CMUJTen serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem