FAKTY | jr | 12 maja 2017, 14:56

Dziś święto pielęgniarek

12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej
fot. archiwum

Wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom oraz położnym życzymy spełnienia w służbie na rzecz pacjentów oraz satysfakcji z wyjątkowo odpowiedzialnej misji, jaką pełnią w polskim systemie ochrony zdrowia – mówi w imieniu lekarzy skupionych wokół Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia prezes Bożena Janicka. Portale Medyczne dołaczają się do życzeń dla wszystkich Pielęgniarek!

Pielęgniarki i położne stanowią w Polsce jedną z najliczniejszych grup zawodowych, a praca jaką wykonują wymaga nie tylko wysokich  kwalifikacji. O sukcesie  w  zawodzie  decyduje  profesjonalizm,  wrażliwość,  umiejętność współodczuwania oraz zrozumienia człowieka w jego cierpieniu. To pielęgniarki i położne są najbliżej pacjenta. To one docierają do  środowisk  szkolnych, seniorów,  niepełnosprawnych,  obłożnie  chorych  oraz  do  tych  wszystkich, którzy z różnych powodów mają ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej.
Wszystkim pielęgniarkom i pielęgniarzom życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy. 
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem