Nowoczesna placówka | JG | 12 maja 2017, 9:47

Nowy sprzęt diagnostyczny w województwie świętokrzyskim

Badanie metodą tomografii komputerowej jest szybką i bezbolesną techniką diagnostyki obrazowej.
fot. archiwum

W centrach diagnostycznych na terenie województwa świętokrzyskiego wymiana sprzętu diagnostycznego: w kwietniu nowy sprzęt otrzymała placówka Kielcach zaś w ośrodkach w Skarżysku-Kamiennej oraz Busko-Zdroju tomografy zostały wymienione na nowsze.

Badanie metodą tomografii komputerowej, to skuteczna i bezbolesna technika diagnostyki obrazowej. „Bezpieczeństwo pacjentów jest naszym priorytetem, dlatego konsekwentnie wdrażamy w naszych placówkach najnowocześniejsze technologie, aby zwiększać nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort naszych pacjentów. Dowodem na nasze zaangażowanie w tym obszarze są cztery gwiazdki - Eurosafe Imaging Star przyznawane przez Europejskie Towarzystwo Radiologiczne (European Society of Radiology) naszym placówkom w Kielcach I Gdańsku. Kolejne są w trakcie procesu weryfikacji” – mówi Agnieszka Szpara – Prezes Zarządu Affidea.

Placówka w Kielcach została wyposażona w jeden z najnowocześniejszych tomografów dostępnych na rynku – 64 rzędowy Revolution EVO firmy GE . Innowacyjna technologia rekonstrukcji iteracyjnej ASiR-V wchodzi w skład wyposażenia standardowego i została opracowana w taki sposób, aby ograniczyć poziom szumów, poprawić wykrywalność zmian o niskim kontraście i obniżyć dawkę promieniowania nawet o 82% w przypadku obrazowania rutynowego podczas wszystkich badań i u każdego pacjenta.

„Rozwój nowoczesnych technologii wychodzi naprzeciw służbie zdrowia. Najnowszy sprzęt pomaga w skutecznej diagnostyce chorób i urazów zagrażających życiu człowieka. Placówki Affidei wyposażane są w sprzęt najwyższej jakości. Tomograf Revolution EVO w Kielcach to przykład maszyny odpowiadającej potrzebom lekarzy i pacjentów. Sprzęt przeznaczony jest do szerokiego zastosowania w diagnostyce. Czytelny obraz, niska dawka promieniowania i więcej badań w krótszym czasie to największe zalety tego tomografu” - mówi Marian Pytlewski, Dyrektor Makroregionu (świętokrzyskie i podkarpackie) Affidea .

Badanie metodą tomografii komputerowej jest szybką i bezbolesną techniką diagnostyki obrazowej. Przy pomocy promieniowania rentgenowskiego powstają obrazy narządów wewnętrznych. Badanie zawsze wymaga skierowania od lekarza. W pracowniach Affidea dla każdego pacjenta dobierana jest indywidualna i optymalna dawka promieniowania. Badanie jest bezbolesne i trwa od 10 do 30 minut.

Firma Affidea prowadzi ośrodki diagnostyczne rezonansu magnetycznego, realizując strategię konsekwentnego zwiększania dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych w Polsce. Obecnie zarządza siecią 38 centrów diagnostycznych. Większość z nich jest ściśle zintegrowana ze szpitalami, tworząc unikalną więź współpracy z zespołami klinicznymi sektora publicznego. Ośrodki wyposażone są w najwyższej jakości sprzęt, który jest regularnie unowocześniany.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem