Tydzień Wiedzy o Nadciśnieniu Płucnym | Redakcja | 9 maja 2017, 8:32

Trening gigantów dla chorych na nadciśnienie płucne

Światowy Dzień Nadciśnienia Płucnego obchodzony jest co roku w maju.
fot. archiwum

Drużyna futbolistów amerykańskich Warsaw Eagles zadedykowała jeden ze swoich treningów chorym na nadciśnienie płucne. Sportowe zmagania gwiazd mają być gestem solidarności z chorymi, dla których każdy oddech to niemal walka o życie.

Światowy Dzień Nadciśnienia Płucnego obchodzony jest co roku w maju. Z tej okazji w ponad 30 krajach europejskich przeprowadzane są aktywności edukacyjne o charakterze sportowym, by zwiększać świadomość na temat nadciśnienia płucnego oraz przyczyniać się do jak najszybszego diagnozowania choroby i pomocy pacjentom.
Warszawa ma dla swoich chorych wyjątkową niespodziankę - specjalny trening futbolistów amerykańskich vs zmagania gigantów życia codziennego, który  odbędzie się 11 maja (czwartek) w ramach obchodów Światowego Dnia Nadciśnienia Płucnego w godz. 11.00-12.30 w ogrodzie Restauracji Endorfina przy ul. Foksal 2 w Warszawie.
W tym dniu będzie można także porozmawiać z ekspertami medycznymi oraz samymi pacjentami na temat objawów, przebiegu i leczenia nadciśnienia płucnego oraz życia z chorobą.
„Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu oraz do poparcia akcji symbolicznym splotem dłoni (metaforą płuc) w mediach społecznościowych: FB, Twitter, etc. #GlobalWave4Ph.” – zachęca prezes Stowarzyszenia Alicja Morze.


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem