Nowoczesne technologie | jr | 28 kwietnia 2017, 8:39

Nowoczesne technologie wsparciem dla lekarzy, farmaceutów i pacjentów

Ponad połowa lekarzy wykorzystuje na swoich urządzeniach mobilnych aplikacje medyczne
fot. archiwum

MOBIEM HEALTH to wyspecjalizowana jednostka zajmującą się m.in. dostarczaniem rozwiązań mobilnych dla lekarzy, farmaceutów, przedstawicieli firm medycznych i farmaceutycznych oraz pacjentów.

Na podstawie konsultacji z klientami, MOBIEM HEALTH przekształca ich potrzeby w nowoczesne rozwiązania marketingowo-digitalowe, tj. responsywne strony internetowe sektora ochrony zdrowia i przemysłu farmaceutycznego, aplikacje mobilne, prezentacje multimedialne na smartfony i tablety dla przedstawicieli medycznych i farmaceutycznych.
„MOBIEM HEALTH powstał w wyniku obserwacji i wnikliwej analizy rodzimego rynku. Mimo że działa na nim wiele firm oferujących różnorakie rozwiązania, my widzimy na nim ciągle niezagospodarowany obszar – wyspecjalizowanej komunikacji marketingowo-digitalowej dla sektora ochrony zdrowia. I to jest przedmiot naszej działalności” – podkreśla Marek Naruszewicz, Account Director MOBIEM POLSKA.

Nowoczesne technologie pomagają w pracy

Najnowsze wyniki badania GfK dotyczące aktywności lekarzy i farmaceutów w internecie pokazują, że obie grupy zawodowe traktują już czytanie artykułów medycznych, przeglądanie indeksów lekowych czy wyszukiwanie informacji na temat refundacji leków za jego pośrednictwem jako codzienność w swojej praktyce zawodowej.
Dla lekarzy w Polsce normą staje się również korzystanie z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych. 77 proc. lekarzy korzysta z niego na smartfonie (pięć lat temu odsetek ten wynosił zaledwie 26 proc.), a 45 proc. na tablecie (pięć lat temu tylko 14 proc.). Ponad połowa lekarzy wykorzystuje na swoich urządzeniach mobilnych aplikacje medyczne.
Coraz większym zainteresowaniem wśród lekarzy i farmaceutów cieszą się też nowoczesne kanały komunikacji, takie jak animacje edukacyjne, symulatory decyzji klinicznych, czy interaktywne wideokonferencje. Taka forma kontaktu wciąż jednak w niewielkim stopniu jest wykorzystywana przez firmy farmaceutyczne.

Z obserwacji MOBIEM HEALTH wynika, że wiele firm farmaceutycznych nadal nie docenia roli interaktywnej komunikacji z lekarzami i farmaceutami za pośrednictwem stron i aplikacji mobilnych, choć kształtują one wizerunek i wpływają na wiarygodność firmy i jej produktów w środowisku medycznym.
„Zamiast korzystać z nowoczesnych narzędzi, jakie są dostępne na rynku, wolą podążać utartymi szlakami. Staramy się przekonać je do aktywnego udziału w dokonującej się na naszych oczach cyfrowej rewolucji i zachęcamy do szerszego wykorzystywania różnych kanałów do komunikacji” – mówi Sebastian Strociak, Senior Account Manager MOBIEM HEALTH.

Skorzystają także pacjenci

Dla MOBIEM HEALTH ważne jest jednak nie tylko wsparcie dla pracowników ochrony zdrowia, przemysłu farmaceutycznego i medycznego, ale również dla pacjentów. Oni też coraz chętniej sięgają po nowoczesne narzędzia do pobrania na tablet czy smartfon. Z myślą o pacjentach MOBIEM HEALTH stworzył już kilka zdrowotnych aplikacji mobilnych: Kalendarzyk Miesiączkowy, Pierwszą Pomoc, Indeks Glikemiczny, Tabelę Kalorii – Wiem co jem.
„Rynek zdrowotnych aplikacji mobilnych, pozwalających monitorować stan swojego zdrowia, mierzyć tętno, śledzić przebyty dystans, kontrolować ilość spożytych i spalonych kalorii itd. rozwija się bardzo dynamicznie. Ma to oczywiście bezpośredni związek ze wzrostem liczby użytkowników sieci bezprzewodowych oraz rozpowszechnieniem smartfonów i tabletów, które przestały być już dobrem luksusowym, a stały się podręcznymi urządzeniami wspomagającymi codzienne życie” – podkreśla Eliza Durnakowska, General Director MOBIEM POLSKA.

Z szacunków Komisji Europejskiej wynika, że liczba użytkowników smartfonów na całym świecie wzrośnie w tym roku do 3,4 mld . Połowa z nich będzie korzystać ze zdrowotnych aplikacji mobilnych.
Warto wiedzieć, że MOBIEM HEALTH prowadzi także warsztaty edukacyjne dla firm z zakresu mobile.

Chętnych zaprasza do kierowania zgłoszeń na warsztaty@mobiem.pl.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem