Europejski Tygodzień Szczepień | jr | 25 kwietnia 2017, 0:47

Warto szczepić

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to "Vaccines work".
fot. archiwum

W tym roku w ramach Europejskiego Tygodnia Szczepień Światowa Organizacja Zdrowia chce zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i korzyści wynikające ze szczepień na każdym etapie życia.

Europejski Tydzień Szczepień będzie obchodzony w dniach od 24 do 30 kwietnia br. Głównym celem tej inicjatywy jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup osób. W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zwraca szczególną uwagę na potrzeby i korzyści wynikające ze szczepień na każdym etapie życia. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to "Vaccines work". Więcej informacji na temat obchodów znajdziecie Państwo na stronie WHO.

Inicjatywy realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Szczepień mają na celu wskazanie zasadności utrzymywania powszechnych szczepień ochronnych i popularyzuję ich stosowania, jako dostępnej, efektywnej i najskuteczniejszej formy profilaktyki.

Informacje na temat proponowanych wydarzeń w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień są publikowane na stronie akcji informacyjnej "Zaszczep w sobie chęć szczepienia".

Więcej informacji można znaleźć tu: www.szczepienia.gis.gov.pl oraz http//www.who.int/campaigns/immunization-week/2017/event/enTen serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem