Kobiety Medycyny 2017 | Redakcja | 18 kwietnia 2017, 13:04

Znamy KOBIETĘ MEDYCYNY 2017!

Marta Leśnik
fot. archiwum

Miło nam poinformować, że KOBIETĄ MEDYCYNY 2017 została Pani Marta Leśnik, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego. Zagłosowało na nią 3376 osób! Pozostałe laureatki tegorocznej edycji to: pediatra prof. Elżbieta Czkwianianc z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi (1555 oddanych głosów), lekarz rodzinny, pediatra Teresa Dobrzańska-Pielichowska z Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie (1058 głosów), psychoonkolog dr Mariola Kosowicz z Instytutu Centrum Onkologii w Warszawie (896 głosów) i diabetolog prof. Małgorzata Myśliwiec z Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii GUM-ed (664 głosów). Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom!

Tegoroczna Kobieta Medycyny skończyła pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym im Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest bardzo zaangażowana w swoją prace zawodową:,współpracuje na rzecz pacjentów diabetologicznych z samorządami lokalnymi oraz wojewódzkimi koordynatorami do spraw diabetologii. Jej praca została już zauważona - w minionych latach została uhonorowana m.in. nagrodą „Kryształowy Koliber” tytułem „Pielęgniarka Roku“, oraz „Złotą Odznaką - Zasłużona dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków“.

Warto jednak podkreślić, że wszystkie nominowane w tym roku do plebiscytu Kobiety Medycyny panie to wyjątkowe osoby, niezwykle zaangażowane w swoją pracę, pełne empatii i serdeczności. Właśnie te cechy są najczęściej podkreślane w rozmowach ze współpracownikami i pacjentami. Pewnie dlatego plebiscyt cieszy się takim powodzeniem – po prostu miło jest doceniać kogoś kto bezinteresownie stara się pomóc drugiemu człowiekowi, szczególnie gdy tym kimś jest pacjent, często zagubiony, przerażony i bezradny w swojej chorobie.

Uroczyste spotkanie ze wszystkimi nominowanymi w tym roku do plebiscytu Kobiety Medycyny Paniami odbędzie się 17 maja w Warszawie.  

Partnerem tegorocznej, IV już edycji konkursu jest Promedica24, zaś Honorowym patronatem wydarzenie objął Minister Zdrowia, a także: Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier“, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Polska Unia Onkologii, „Polskie Amazonki” Ruch Społeczny, Rada Polek, Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM. Patronat medialny sprawują: Rzeczpospolita, Wirtualna Polska oraz tygodnik Wprost.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem