Praca, kariera | jr | 18 kwietnia 2017, 10:44

Informatyczne szkolenia dla lekarzy


fot. archiwum

W związku z uruchomieniem 1 maja 2017 r. Systemu Monitorowania Kształcenia (SMK) organizowane są spotkania informacyjno-szkoleniowe dla lekarzy oraz lekarzy dentystów, którzy chcieliby zapoznać się z funkcjonalnościami systemu i wymaganiami nakładanymi na lekarzy i lekarzy dentystów w posługiwaniu się SMK.

SMK będzie rewolucyjną zmianą w obsłudze procesów związanych z kształceniem podyplomowym. W związku z tym informatyzacja procesów związanych z kształceniem wymagać będzie korzystania m.in. z tzw. profilu zaufanego, umiejętności logowania się do systemu, składania różnego rodzaju wniosków jak i wielu innych czynności realizowanych dotychczas za pomocą dokumentów papierowych. Przepisy ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia przenoszą bowiem wymianę informacji ze świata papieru do otoczenia cyfrowego.
Pracownicy Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia będą prowadzić szkolenia z SMK w: siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej (24.04.2017) i Dolnośląskiej Izby Lekarskiej (27.04.2017). Szkolenie zaplanowane jest na ok. 3 godziny.

Chętni proszeni są o kontakt z właściwą Izbą.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem