FAKTY | MG | 30 marca 2017, 0:39

Wydział Medyczny Uczelni Łazarskiego gotowy do przyjęcia pierwszych studentów.

Rekrutacja na kierunek lekarski rozpocznie się 5 maja 2017 r.
fot. archiwum

Uczelnia jest gotowa do przyjęcia studentów na pierwszy rok medycyny. Rekrutacja na kierunek lekarski rozpocznie się 5 maja 2017 r.

„Uczelnia Łazarskiego wielokrotnie dowiodła bardzo wysokiej jakości kształcenia swoich studentów, m.in. zajmując czołowe miejsca w rankingach polskich i europejskich, uzyskując walidacje uczelni brytyjskich i akredytację amerykańską. Z taką samą troską o jakość nauczania podeszliśmy do organizacji studiów na kierunku lekarskim Wydziału Medycznego. Nawiązaliśmy współpracę m.in. z uczelniami medycznymi w USA i Wielkiej Brytanii, czerpiąc od nich dobre wzorce organizacji i nadzoru nad standardami procesu kształcenia” – podkreśilła rektor Uczelni Łazarskiego prof. dr hab. Krystyna Iglicka-Okólska.

Uczelnia Łazarskiego zwróciła się do Ministra Zdrowia z wnioskiem o przyznanie limitu 60 miejsc na studia na Wydziale Medycznym w roku akademickim 2017/2018. Na liście nowych partnerów Wydziału Medycznego naszej uczelni znajdują się m.in.: Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Instytut Hematologii i Transfuzjologii, Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher oraz kilkanaście warszawskich i mazowieckich szpitali marszałkowskich, powiatowych, miejskich publicznych i niepublicznych.

 „Nowe umowy partnerskie zawarte ze szpitalami o najwyższym poziomie referencyjności gwarantują naszym przyszłym studentom dostęp do wysokospecjalistycznej wiedzy i praktyki klinicznej. Dzięki korzyściom z kształcenia w małych grupach, nasze studia lekarskie będą miały elitarny charakter”- dodaje rektor.
Program studiów medycznych Uczelni Łazarskiego zapewni absolwentom doskonałe przygotowanie do wykonywania zawodu lekarza w każdym systemie opieki zdrowotnej. Istotnym uzupełnieniem będzie kształcenie w zakresie dodatkowych przedmiotów, ważnych z punktu widzenia możliwych ścieżek kariery takich jak prawo medyczne i elementy zarządzania. Przedmiotem zajęć praktycznych będzie także rozwijanie umiejętności komunikacji z pacjentem i zespołem medycznym, rozumianych jako niezbędne narzędzie pracy lekarza.

Czesne w Uczelni Łazarskiego wynosi 26 000 zł za semestr. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem