Nowoczesne technologie | jr | 28 marca 2017, 22:17

Światowa premiera nowego systemu implantów ucha środkowego w Polsce

Pokazowe operacje z wykorzystaniem Systemu Vibrant Soundbridge, które odbędą się w Światowym Centrum Słuchu będą światową premierą.
fot. archiwum

Podczas International BONEBRIDGE & SOUNDBRIDGE (31.03-1.04.), które po raz pierwszy odbywa się w Polsce, będzie miała miejsce światowa premiera nowego zestawu implantu ucha środkowego typu Vibrant Soundbridge ze sprzęgaczem LP-Coupler.

International BONEBRIDGE & SOUNDBRIDGE Symposium 2017 to cykliczne spotkanie największych w świecie specjalistów w dziedzinie otochirurgii, audiologii i inżynierii biomedycznej zajmujących się w szczególności implantami słuchowymi. Do Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach przyjedzie ponad 200 czołowych specjalistów z tych dziedzin z całego świata. „To wielkie wyróżnienie dla naszego Centrum, że powierzono nam organizację tego Sympozjum. Jest to bowiem największa międzynarodowa platforma wymiany doświadczeń i wiedzy natemat możliwości implantacji z wykorzystaniem technologii implantów słuchowych typu Vibrant Soundbridge i Bonebridge, stosowanych technik chirurgicznych, zastosowań, aspektów audiologicznych, a także ograniczeń” – mówi prof. Henryk Skarżyński, twórca i dyrektor Światowego Centrum Słuchu oraz gospodarz Sympozjum.

Światowa premiera w Kajetanach

Pokazowe operacje z wykorzystaniem Systemu Vibrant Soundbridge ze sprzęgaczem LP-Coupler przeprowadzi prof. Henryk Skarżyński w piątek 31 marca br. o godz. 9:00.
Po raz pierwszy zastosowany w implantach ucha środkowego pozwala leczyć nowe, docelowe grupy pacjentów. „Opracowany nowy system pozwala na znacznie bardziej efektywne wykorzystanie dostępnych narzędzi, które dotychczas u naszych pacjentów nie mogły mieć zastosowania z powodu chorób wrodzonych i nabytych. Nowa technologia mocowania tych systemów wszczepialnych przybliży pełny świat dźwięku osobom, które nie mogły być wcześniej operowane” – wyjaśnia specjalista. Operacje pokazowe, które odbędą się w Światowym Centrum Słuchu będą światową premierą.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem