Praca, kariera | jr | 28 marca 2017, 11:05

Prof. Marian Zembala z Medalem Infantis Dignitatis Defensori

Marek Michalak wręczył medal kardiochirurgowi, przyjacielowi dzieci podczas uroczystości z okazji Święta Szkoły nr 12 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie.
fot. brpd.gov.pl

Prof. Marian Zembala został wyróżniony przez Rzecznika Praw Dziecka Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka. „To wielki, wspaniały Człowiek, przez duże „C”, przyjaciel dzieci, zawsze zdeterminowany, żeby nieść im pomoc – powiedział Marek Michalak, wręczając odznakę prof. Marianowi Zembali.

Marek Michalak wręczył medal znakomitemu kardiochirurgowi, przyjacielowi dzieci podczas uroczystości z okazji Święta Szkoły nr 12 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie.

RPD nie ma wątpliwości, że Profesor na te wyróżnienie zasłużył jak mało kto.”Ściśle współpracowaliśmy, gdy prof. Zembala był szefem resortu zdrowia. Dla niego dziecko zawsze było priorytetem. Nie ma wątpliwości, jak wiele dla nich zrobił i robi. Profesor na co dzień ratuje życie dzieci i to dosłownie” - podkreślił Marek Michalak.
Prof. Zembala zwracając się do najmłodszych uczestników uroczystości podkreślił rolę nauki, więzi rodzinnych oraz życzył wszystkim uśmiechu empatii i otwartości na innych.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka to odznaczenie ustanowione 15 lutego 2013 rozporządzeniem Prezydenta RP, które jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw dziecka. Odznaka może być nadawana obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, obywatelom państw obcych, organizacjom lub instytucjom mającym siedzibę na terytorium RP lub za granicą za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw dziecka.

Do tej pory Odznakę otrzymało ponad 100 osób i instytucji.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem