FAKTY | Redakcja | 23 marca 2017, 23:55

IX Turniej szachowy “Daj Mata Chorobie”

Rywalizację sportową przy grze w szachy można połączyć z ratowaniem chorych - zmagania o zwycięstwo na szachownicy wspomagają walkę o życie pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego.
fot. archiwum

26 marca 2017 r. zostanie rozegrany IX Turniej szachowy pod hasłem „Daj Mata Chorobie”. Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki “Przebiśnieg” oraz Małopolski Związek Szachowy zapraszają do udziału w turnieju i oddawanie krwi na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego.

Kampania pod hasłem “Daj Mata Chorobie” odbywa się już po raz IX. Po raz kolejny w ramach kampanii, zostanie rozegrany Turniej Szachowy, którego celem jest pozyskanie daru - jakim jest krew - dla ratowania zdrowia i życia pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego oraz popularyzacja gry w szachy. Warunkiem dopuszczenia do udziału w turnieju, który zostanie rozegrany 26 marca w Krakowie w Hotelu Europejskim przy ul. Lubicz 5, jest okazanie zaświadczenia o oddaniu krwi na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego na hasło “Daj Mata Chorobie” lub aktualnej legitymacji Honorowego Krwiodawcy.

Celem turnieju jest pozyskanie daru - jakim jest krew - dla ratowania zdrowia i życia pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego, a przy okazji - popularyzacja gry w szachy.

Turniej zostanie rozegrany w Hotelu Europejskim w Krakowie, ul. Lubicz 26 marca (niedziela) 2017 r., pierwsza runda o godz. 9:30

W miejsce wpisowego, warunkiem dopuszczenia do udziału w turnieju jest okazanie zaświadczenia o oddaniu krwi na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego na hasło „Daj Mata chorobie” lub aktualnej legitymacji Honorowego Krwiodawcy. Wzór zaświadczenia znajduje się w załączniku i na stronie Stowarzyszenia „Przebiśnieg” www.przebisnieg.org.
Za zawodników, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat lub z różnych przyczyn nie mogą oddać krwi, mogą to zrobić inne osoby, np. ktoś z rodziny lub przyjaciół.

Zgłoszenia uczestnictwa w turnieju przyjmuje p. Jan Zapała
•    telefonicznie pod nr: 18 331 05 37, kom. 666 046 653
•    pocztą elektroniczną: janmar25@wp.pl
•    www.chessarbiter.com/
 
System kojarzenia: szwajcarski na dystansie 9 rund, tempo gry 15 min. dla zawodnika.
Nagrody: pieniężne (w PLN, szczegóły na www.przebisnieg.org) przyznawane w kategoriach: klasyfikacja generalna, juniorzy do 18 lat, kobiety, młodzież do 25 lat bez kategorii szachowej, klasyfikacja drużynowa szkół.

Organizatorzy zwracają się z serdecznym apelem do szachistów, aby połączyć przyjemne z pożytecznym! „Rywalizację sportową przy grze w szachy połączmy z ratowaniem chorych - niech zmagania o zwycięstwo na szachownicy wspomagają walkę o życie pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego. Przyłączając się do tej batalii, każdy z Was staje się zwycięzcą! Dajmy MATA chorobie!” – namawiają.

Akcja zbiórki krwi będzie trwała do 31 marca 2017 r. (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt). Krew można oddać w punktach krwiodawstwa w zależności od miejsca zamieszkania, koniecznie z zaznaczeniem, iż przeznaczona jest ona na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego, na hasło „Daj Mata chorobie”:

•    W Krakowie, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Rzeźniczej 11, przy ul. Wielickiej 265 oraz na os. Na Skarpie 66a, • w mobilnym punkcie poboru krwi w dniu 5 marca 2017 w godz. 10:00 do 15:00
•    W każdym mieście powiatowym.
•    Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://rckik.krakow.pl
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem