Praca, kariera | JG | 14 marca 2017, 10:21

AstraZeneca stawia na badania kliniczne

AstraZeneca inwestuje w Polsce ponad 120 mln zł rocznie w badania i rozwój.
fot. archiwum

AstraZeneca Pharma Poland zamierza rozszerzyć zakres działania Globalnego Centrum Operacyjnego Badań Klinicznych. W tym celu zamierza m.in zatrudnić ok. 200 nowych pracowników.

„Celem obecnej zmiany w Globalnym Centrum Operacyjnym Badań Klinicznych jest zwiększenie liczby wykonywanych badań. Aby to było możliwe, tworzymy nowe stanowiska pracy i chcemy przyciągnąć do nas wysokiej klasy specjalistów. Już dziś w Polsce planujemy i koordynujemy międzynarodowe badania kliniczne dla celów rejestracji nowych leków na całym świecie lub rozszerzenia wskazań dla produktów już będących
na rynku” - podkreśla dr Patryk Mikucki, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju regionu Europa w AstraZeneca.

Utworzone w Polsce – jako pierwsze w tej części Europy – Globalne Centrum Operacyjne Badań Klinicznych AstraZeneca istnieje od 2011 roku i zatrudnia obecnie ponad trzysta osób. Firma planuje zwiększenie kadry o około dwustu nowych pracowników, co sprawi, że będzie to największy w Polsce – i jeden z największych na świecie – zespołów wyspecjalizowanych w globalnej koordynacji badań klinicznych. Razem ze wzrostem zatrudnienia w dziale GMD (Global Medicines Development) zwiększona zostanie też liczba pracowników w innych działach, co w efekcie spowoduje, że organizacja AstraZeneca Pharma Poland będzie liczyła ponad 1000 osób.

AstraZeneca poszukuje przede wszystkim doświadczonych specjalistów z sektora badań klinicznych, lekarzy, pracowników jednostek klinicznych i naukowych, badaczy, a także absolwentów studiów medycznych, farmaceutycznych, biotechnologicznych, czy biologicznych i pokrewnych oraz kierunków technicznych.  

Centrum będzie zajmować się planowaniem sposobu wykonania badania, koordynacją rekrutacji pacjentów, gromadzeniem danych klinicznych i zarządzaniem nimi. W zakresie obowiązków Centrum będzie również skuteczne nadzorowanie przebiegu badania klinicznego, z uwzględnieniem jakości opieki nad pacjentem oraz tworzeniem zaawansowanych analiz statystycznych i raportów, które są podstawą późniejszych wniosków o rejestrację produktów leczniczych.

„Proces rekrutacji i przeszkolenia nowych 200 pracowników jest zaplanowany do końca 2018 roku. AstraZeneca, która rocznie reinwestuje w Polsce ponad 30 proc. przychodów ze sprzedaży, kontynuuje inwestycje w kapitał intelektualny – planując transfer wiedzy i know-how, wyszkolenie kolejnych wysokiej klasy specjalistów oraz rozwijanie nowych kompetencji, których do tej pory nie było na polskim rynku” – mówi Alina Pszczółkowska,  dyrektor zarządzająca projektem rozbudowy Globalnego Centrum Badań Klinicznych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem