FAKTY | MG | 8 marca 2017, 11:04

Medal z okazji Dnia Kobiet dla najstarszej Polki

Z okazji jubileuszu Panią Jadwigę odwiedził prezydent Lublina Krzysztof Żuk i wręczył jej specjalny Medal 700-lecia.
fot. http://lublin.naszemiasto.pl

Pani Jadwiga jest najstarszą żyjącą Polką - ma 111 lat! Jest jedną z pięciu osób w Polsce, które dożyły takiego wieku, a za kilka miesięcy ma szansę zostać najdłużej żyjącą osobą w historii Polski.

Jeszcze do niedawna pani Jadwiga mieszkała sama w swoim niewielkim mieszkaniu w centrum Lublina. Od połowy stycznia jest mieszkanką Domu Pomocy Społecznej im. św. Jana Pawła i bardzo jej się tam podoba.  
Bolączką pani Jadwigi jest słaby słuch i nogi, które odmówiły już posłuszeństwa. Poza tym najstarsza Polka cieszy się całkiem dobrym zdrowiem. „Ja naprawdę nie wiem, dlaczego tak długo żyję. Ale cieszę się, że mogłam dożyć obchodów 700-lecia Lublina” – mówi jubilatka.

Z tej okazji odwiedził ją prezydent Lublina Krzysztof Żuk i wręczył jej specjalny Medal 700-lecia.
Najstarsza Polka wciąż ma doskonałą pamięć - pamięta nie tylko miasto sprzed wieku, ale także wielu znanych lublinian, których miała okazję spotkać w swoim życiu, jak np. Edwarda Hartwiga czy Józefa Czechowicza. Obdarzona jest też wielkim poczuciem humoru. Życzyła wszystkim obecnym na uroczystości paniom, ale także panom, długich lat życia, jednak koniecznie w zdrowiu. „Nie ma co długo żyć, kiedy nie ma zdrowia, sobie też nie życzę długiego życia bez zdrowia” - mówiła.

Źródło: lublin.gosc.plTen serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem