FAKTY | JG | 7 marca 2017, 10:24

Studenci z Białegostoku najlepiej zdali LEK

Absolwenci UMB okazali się najlepsi zarówno spośród tych, którzy zdawali LEK po raz pierwszy, jaki i tych, którzy ukończyli studia w ciągu 2 lat.
fot. http://www.umb.edu.pl

Absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku najlepiej w Polsce zdali Lekarski Egzamin Końcowy w sesji wiosennej 2017 r. - sprawdzian, którego zaliczenie uprawnia do wykonywania zawodu lekarza. Za nimi uplasowali się studenci z Krakowa i Poznania.

Na kilkanaście uczelni medycznych w kraju najwyższą lokatę zdobyli absolwenci białostockiego Uniwersytetu Medycznego. Uzyskali średnio 138,9 pkt. Absolwenci UMB okazali się najlepsi zarówno spośród tych, którzy zdawali LEK po raz pierwszy, jaki i tych, którzy ukończyli studia w ciągu 2 lat.
„Bardzo się cieszę i bardzo gratuluję absolwentom – mówi szczęśliwa Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim UMB prof. dr hab. Irina Kowalska. - To wspólny sukces całej społeczności akademickiej: zarówno studentów jak i nauczycieli akademickich. Bardzo serdecznie gratulujemy” - dodaje dziekan
Lekarski Egzamin Końcowy  jest testem jakości nauczania. Na jej potwierdzenie świadczy również fakt, że absolwenci UMB w poprzedniej, jesiennej edycji LEK-u również zajęli pierwsze miejsce w kraju.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to najwyżej notowana w rankingach akademicka uczelnia wyższa w regionie. Ponad 800 nauczycieli akademickich na 14 kierunkach kształci  4600 studentów - w tym ponad 300 w języku angielskim.

UMB jako jeden z nielicznych w kraju może pochwalić się prestiżowym statusem Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW).
 Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem