FAKTY | jr | 2 marca 2017, 9:28

Polscy urolodzy w elitarnym gronie

Zespół Urologów EMC Szpitala św. Anny w Piasecznie
fot. PAP

EMC Szpital św. Anny w Piasecznie dołączył do elitarnego grona 5 najlepszych ośrodków szkoleniowych w Europie obok szpitali w Paryżu, Barcelonie, Hamburgu, Patrasie i Mediolanie. Do współpracy w zakresie szkolenia urologów z procedur RIRS naszych specjalistów zaprosiła renomowana firma medyczna Cook MedicalPo sukcesie związanym z przeprowadzaniem zabiegu usuwania kamieni nerkowych metodą RIRS przy użyciu robota Avicenna Roboflex

Dzięki temu europejscy urolodzy będą przyjeżdżali do Piaseczna, aby uczyć się i doskonalić w zakresie procedur RIRS pod okiem zespołu urologów: dr. Marka Zawadzkiego, dr. Przemysława Zugaja oraz dr Ewy Bres-Niewady.

Szpital był wizytowany przez zarząd firmy Cook Medical, która od ponad 50 lat pracuje z lekarzami, aby znaleźć łatwiejsze i bezpieczniejsze sposoby leczenia pacjentów. Dyrektor szkoleniowy Cook Medical Ludger Ostermann oraz Laurent Massart, dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią skrupulatnie weryfikowali możliwości piaseczyńskiego szpitala pod względem kwalifikacji jako ośrodka szkoleniowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Kryteriami decydującymi o współpracy były: jakość (wyposażenie bloku operacyjnego, wysokie standardy obsługi pacjenta, przygotowanie szpitala jako ośrodka szkoleniowego), opieka nad pacjentem (właściwy poziom relacji lekarz-pacjent, przestrzeganie praw pacjenta, dobre samopoczucie pacjenta), współpraca zespołu operacyjnego (zaangażowanie pracowników, wzajemne zaufanie i szacunek), wiedza i umiejętności lekarzy i pielęgniarek (ciągły rozwój i uczenie się oraz prawidłowość wykonywanych zabiegów).

"EMC Szpital św. Anny w Piasecznie spełnia wygórowane wymogi jednego z najlepszych ośrodków szkoleniowych" - powiedział Laurent Massart, dyrektor Cook Medical.
RIRS (Retrograde Internal Surgery) to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób usuwania kamieni z każdego odcinka układu moczowego, stosowany głównie w leczeniu kamicy nerkowej. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, w trakcie 1-2 dniowej hospitalizacji.

Źródło: PAP


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem