Zdrowie mężczyzny | JG | 25 lutego 2017, 11:51

Sprawność funkcjonowania biznesowego a zdrowie

Ciągły stres, brak ruchu, zła dieta wpływają nie tylko na pogorszenie ogólnego stanu zdrowia, ale też na spadek sprawności seksualnej.
fot. pixabay.com

Jeśli nie dbamy o zachowanie równowagi w naszym organizmie, żyjemy niejako na kredyt. Prędzej czy później będziemy musieli zapłacić za nasze decyzje, siedzący tryb życia, stres, czy brak ruchu – ostrzegał dr n. med. Andrzeja Depko, seksuolog i neurolog podczas spotkania w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.

Specjalista mówił o czynnikach, które negatywnie wpływają na jego funkcjonowanie naszego organizmu. Jednym z nich jest otyłość brzuszna, która u mężczyzn prowadzi do zmniejszania poziomu testosteronu w organizmie. Powstaje w ten sposób błędne koło: im mniej testosteronu, tym większa skłonność do tycia, im większa tusza, tym mniej testosteronu.
Brak równowagi hormonalnej prowadzi do różnych chorób, m.in. nadciśnienia tętniczego, cukrzycy. W skrajnych wypadkach może doprowadzić do śmierci.
„Ciągły stres, brak ruchu, zła dieta wpływają nie tylko na pogorszenie ogólnego stanu zdrowia, ale też na spadek sprawności seksualnej. Dla wielu osób może być to powodem frustracji oraz obniżenia samooceny, co wpływa na relacje rodzinne. Statystycznie zaledwie 30 proc. par porusza między sobą ten temat.
„Problemy seksualne w związku prowadzą do poważnych napięć między partnerami, a nie rzadko do rozpadu związku. Tu czyha na pacjenta kolejna pułapka, bo w takim wypadku pacjent udaje się do psychiatry - wyjaśniał dr Andrzej Depko. - Lekarz przepisuje środki na poprawienie nastroju, które przy okazji obniżają libido. W ten sposób może powstać kolejne błędne koło”.

źródło: BCC


 Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem