FAKTY | jr | 30 stycznia 2017, 10:46

6 tys. zł na dzieci z chorobami rzadkimi

16 prac zostało zlicytowanych za w sumie 6 tys. złotych, które zasilą konto stowarzyszenia „Wspólnie”.
fot. http://www.umed.wroc.pl

Sukcesem zakończyła się charytatywna aukcja na rzecz dzieci z chorobami rzadkimi, która odbyła się na Uniwersytecie Medycznym. 16 prac zostało zlicytowanych za w sumie 6 tys. złotych, które zasilą konto stowarzyszenia „Wspólnie”.

„Choroby rzadkie nie mają procedur finansowania, dlatego każda złotówka, którą zdobędziemy dzisiaj, to złotówka spożytkowana we właściwy sposób” – mówił rektor prof. Marek Ziętek otwierając charytatywną aukcję w Sali Centrum Naukowej Informacji Medycznej.

Przedmiotem licytacji było 16 oryginalnych prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, stworzonych w ramach letniej sesji malarskiej na kampusie UMW. Dzięki uprzejmości prof. Leszka Malugi (również obecnego na sali), który zorganizował plener we współpracy z Uniwersytetem Medycznym, prace zostały nieodpłatnie przekazane na charytatywną aukcję.

Najwyższą kwotę, wynoszącą 650 złotych, osiągnęło ostatnie z licytowanych dzieł, przedstawiające Centrum Symulacji Medycznej. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród obecnych na sali przedstawicieli władz uczelni, cieszyły się prace, na których uwieczniono rektorat. Dwie z nich trafiły w ręce Dziekan prof. Małgorzaty Sobieszczańskiej oraz Rektora prof. Marka Ziętka, który wylicytował również dzieło przedstawiające Katedrę i Zakład Farmakologii oraz CNIM. Prorektor prof. Piotr Dzięgiel także wszedł w posiadanie dwóch prac, na których uwieczniono Katedrę i Zakład Anatomii Prawidłowej.
Nabywców znalazły wszystkie licytowane dzieła, dzięki czemu udało się zgromadzić dokładnie 6 tys. złotych. 
Środki te zostaną przeznaczone na utworzenie darmowych poradników dla rodziców dzieci z chorobami rzadkimi oraz opiekujących się nimi specjalistów.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem