Praca, kariera | jr | 29 stycznia 2017, 22:54

Nowi członkowie PAN

Nominacje na członków korespondentów z rąk prezesa Akademii prof. Jerzego Duszyńskiego odebrało 34 uczonych.
fot. archiwum

Polska Akademia Nauk przyjęła nowych uczonych z różnych ośrodków akademickich w kraju. Nominacje na członków korespondentów z rąk prezesa Akademii prof. Jerzego Duszyńskiego odebrało 34 uczonych

Uroczystość rozpoczął prof. Jerzy Duszyński, prezentując kierownictwo oraz strukturę Akademii, a także pokrótce omawiając wszystkie jej jednostki. Następnie przedstawił szczegóły dotyczące wyborów, które odbyły się w grudniu 2016 r. "Kandydatów na członków rzeczywistych było 44, w tym 4 kobiety. Kandydatów na członków korespondentów było 169, w tym 34 kobiety. Wybrano 28 członków rzeczywistych, w tym 3 kobiety, członków korespondentów – 34 osoby, w tym 9 kobiet. I to jest duży krok w dobrą stronę. Jest naszą bolączką, że w korporacji jest tak mało kobiet – w tej chwili mamy ich ponad 7 proc. i to nas bardzo cieszy" - mówił prof. Duszyński.

Dodał także, że korporacja liczy obecnie 338 członków krajowych i 182 zagranicznych. "W tym roku do grona naszych kolegów i koleżanek będziemy jeszcze dobierać uczonych ze świata" – stwierdził.

Swoje wystąpienie prof. Duszyński zakończył, zwracając się bezpośrednio do nowych członków PAN: „Mam nadzieję, że praca w tej instytucji będzie znaczącym krokiem w waszej karierze zawodowej, ale też znaczącym miejscem satysfakcji zawodowej”.


Czytaj też:

Więcej kobiet w PAN

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem