FAKTY | jr | 23 stycznia 2017, 20:49

Szpital Dziecięcy w Krakowie jak nowy

Głównym założeniem modernizacji jest dostosowanie szpitala do współczesnych standardów i wymogów technicznych oraz stworzenie lepszych warunków do pobytu oraz leczenia dzieci.
fot. http://www.szpitalzdrowia.pl

Szpital Dziecięcy w Krakowie już po pierwszym etapie remontu - sale na niemal 300 łóżek, nowa kuchnia, apteka, pomieszczenia dydaktyczne i techniczne oraz nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy z lądowiskiem – to pierwszy etap modernizacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

„Szpital właśnie otrzymał nowe życie: budynek jest bardziej funkcjonalny, jaśniejszy i znacznie weselszy – podkreśla dr hab. Maciej Kowalczyk dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. – Modernizacja szpitala, w którym równocześnie przez cały ratuje się życie i zdrowie pacjentów, to ogromny wysiłek logistyczny i organizacyjny. Jesteśmy dumni szczęśliwi, że udało się zrobić już tak wiele”.

Wkrótce zostaną tam przeniesieni pacjenci z pięciu oddziałów (kardiologia, gastroenterologia, reumatologia i choroby środowiskowe, onkologia i hematologia oraz leczenie żywieniowe). W sumie znajdzie się tam blisko 200 łóżek. Dzięki rozbudowie zyskano także dodatkową przestrzeń (ok 1000 m kw.), gdzie mieścić się będą dyżurki lekarskie, pomieszczenia biurowe oraz pokoje nauki i zabaw dla dzieci. Dostępne będą również pomieszczenia socjalne dla rodziców.

Głównym założeniem modernizacji jest dostosowanie szpitala do współczesnych standardów i wymogów technicznych oraz stworzenie lepszych warunków do pobytu oraz leczenia dzieci. Koszt pierwszego etapu, obejmującego pięć budynków szpitala, wyniósł łącznie 140 mln. zł.
Prace sfinansowane zostały z rządowego Programu Przebudowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie na lata 2011- 2018. Dotacja na ten cel wyniesie w sumie 201 mln. złotych.
"Pozostałe środki zostaną wykorzystane na drugi etap modernizacji, czyli remont tzw. budynków rehabilitacji. Będzie on realizowany tak, by na raz nie wyłączać z użytku wszystkich funkcjonujących tam oddziałów i poradni" – zapowiada dr hab. Maciej Kowalczyk.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem