FAKTY | jr | 16 stycznia 2017, 10:57

WUM inwestuje w młodzież

13 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie z licealistami w ramach nowego programu patronackiego zainicjowanego przez Władze Uczelni.
fot. http://wum.edu.pl/

Warszawski Uniwersytet Medyczny zorganizował spotkanie z uczniami i nauczycielami II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie. To pierwsze spotkanie z licealistami w ramach nowego programu patronackiego zainicjowanego przez Władze Uczelni.

Wizytę młodzieży poprzedziło podpisanie „Umowy patronackiej o współpracy dydaktycznej”.  Zgodnie nią patronat, którym zostanie objęta szkoła, potrwa trzy lata i umożliwi uczniom m.in. uczestniczenie w wybranych wykładach prowadzonych na WUM, dołączenie do uczelnianych zespołów badawczych oraz udział w konferencjach organizowanych przez Uniwersytet  i wykładach specjalnie dedykowanych licealistom.

Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z ideą programu, dowiedzieli się najważniejszych informacji o Uczelni zwłaszcza, zaś jej ofercie edukacyjnej oraz warunkach i zasadach studiowania. Mówiono o kształceniu na Wydziale Nauki o Zdrowiu, specyfice nauki na kierunku lekarskim i ratownictwie medycznym oraz zasadach rekrutacji i kryteriach naboru.

Wizyta uczniów Liceum im. Batorego rozpoczęła współpracę Uczelni z warszawskimi szkołami ponadgimnazjalnymi, która ma zaowocować wzrostem poziomu edukacji w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na marzec.

źródło: WUM

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem