FAKTY | jr | 16 stycznia 2017, 0:59

Nowa organizacja studencka na Wydziale Farmaceutycznym UJ CM

Nowa organizacja studencka na Wydziale Farmaceutycznym UJ CM
fot. cm-uj.krakow.pl

Od stycznia na Uniwersytecie Jagiellońskim – Collegium Medicum działa Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji UJ CM skupiające aktywnych studentów dotychczas tworzących Młodą Farmację.

Sympozjum kół naukowych, szkolenie motywacyjne, Skonsultuj z farmaceutą czy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach – to tylko wybrane akcje, w które już zaangażowali się członkowie nowej organizacji.

„Młoda Farmacja była sekcją studencką Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, a Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji UJ CM to organizacja samodzielna – wyjaśnia zmiany Anna Smutek, przewodnicząca PTSF UJ CM. - Dzięki współpracy z ogólnopolskim stowarzyszeniem Polskim Towarzystwem Studentów Farmacji jesteśmy wspierani przez organizacje międzynarodowe, tj. International Pharmaceutical Students’ Federation (IPSF) oraz European Pharmaceutical Students’ Association (EPSA).

Współpraca z międzynarodowymi organizacjami daje możliwość uczestnictwa w praktykach i stażach zagranicznych, a także udziału w konferencjach, kongresach naukowych i dyskusjach ze specjalistami pracującymi m.in. w World Health Organisation, co pozwala na tworzenie projektów i kampanii promujących zdrowie.

Jednym z priorytetów nowej organizacji jest integracja studenckiego środowiska na szczeblu krajowym i międzynarodowym. „Pragniemy podnosić rangę zawodu farmaceuty, kształtować wśród studentów samodzielność, a przede wszystkim pomagać w przygotowaniu się do pełnienia określonej roli społecznej – mówi Anna Smutek. – Nasza działalność opiera się na różnorodnych akcjach charytatywnych, społecznych, promujących zdrowie. Wspieramy zbiórki charytatywne, m.in. „Świąteczną Zbiórkę Zabawek”, z której zysk przeznaczony jest dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu”.

PTSF UJ CM organizuje także wydarzenia naukowe i spotkania z farmaceutami pracującymi w różnych obszarach farmacji. W trakcie sympozjów naukowych uwaga jest kierowana na podnoszenie naukowego i fachowego poziomu studentów farmacji, propagowanie najnowszych trendów naukowych. Wszystkie te działania służą zachęcaniu i wdrażaniu studentów do pracy badawczej, a także jak najlepszemu przygotowaniu do wykonywania zawodu.

Źródło: cmuj


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem