FAKTY | jr | 7 stycznia 2017, 20:17

Poszukiwani chętni do badania nowych opatrunków

Opatrunki przeznaczone są dla chorych cierpiących na owrzodzenia podudzi wynikające z niewydolności żylnej lub owrzodzenia stóp z powodu stopy cukrzycowej.
fot. wim.mil.pl

Specjaliści z Kliniki Dermatologicznej WIM prowadzą rekrutację pacjentów do badania klinicznego opatrunków chitynowych. To nowy typ opatrunków jeszcze niedostępnych na polskim rynku.

Opatrunki przeznaczone są dla chorych cierpiących na owrzodzenia podudzi wynikające z niewydolności żylnej lub owrzodzenia stóp z powodu stopy cukrzycowej. Program skierowany jest do chorych pełnoletnich, którzy nie chorują lub w przeszłości nie przebyli chorób nowotworowych. Z udziału w programie mogą skorzystać także chorzy, którzy wcześniej nie leczyli się w szpitalu na Szaserów, jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc, o zakwalifikowaniu do udziału w programie decyduje kolejność zgłoszeń.

Badania są bezpłatne. Pacjent pozostanie pod obserwacją specjalistów z Kliniki Dermatologicznej przez sześć miesięcy. W tym czasie wykonywane zostaną badania laboratoryjne oraz posiewy bakteriologiczne ze zmian skórnych.

Zainteresowani chorzy oraz lekarze, którzy chcieliby zaproponować swoim pacjentom nowe metody terapii, proszeni są o kontakt telefoniczny z lek. Anną Kozerą (tel. 793-050-905) lub dr n. med. Elwirą Paluchowską (tel. 602-278-599) albo wizytę w Klinice Dermatologicznej WIM.


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem