Nowoczesny szpital | jr | 2 stycznia 2017, 12:17

Ostrołęka ma nowoczesne przychodnie specjalistyczne

Zakończyła się długo oczekiwana przebudowa i modernizacja przychodni specjalistycznych w szpitalu w Ostrołęce.
fot. archiwum

Cyfrowy aparat RTG do mammografii, nowoczesne gabinety lekarskie i winda - to nowe inwestycje w ostrołęckim szpitalu. Zakończyła się długo oczekiwana przebudowa i modernizacja przychodni specjalistycznych. Całość kosztowała ponad 5,4 mln zł.

Modernizacja przychodni specjalistycznych przebiegała etapami. Podczas pierwszego przygotowano odpowiednią dokumentację oraz przeniesiono pomieszczenia przychodni do bloków „B” i „E”. Drugi etap, zakończony w grudniu br., obejmował modernizację budynku.

Inwestycja obejmowała prace ogólnobudowlane oraz instalacyjne. Ich efektem są zmodernizowane gabinety lekarskie oraz zabiegowe, sanitariaty, a także winda w bloku „D”. Obiekt zyskał również toalety dla osób niepełnosprawnych, których do tej pory brakowało. Dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa mazowieckiego w wysokości ponad 5,2 mln zł  udało się również wyposażyć przychodnie specjalistyczne, rejestrację, szatnię oraz pomieszczenia administracyjne.

W zmodernizowanym obiekcie wygospodarowano dodatkowe pomieszczenia oraz powiększono poczekalnię dla pacjentów. Ponadto w ramach prowadzonych prac zainstalowano tzw. system kolejkowy, który znaczenie usprawni obsługę pacjentów w rejestracji w przychodni.

Dodatkowo do szpitala trafił specjalistyczny sprzęt medyczny. Pacjentki będą mogły skorzystać z cyfrowego aparatu RTG do mammografii z funkcją tomosyntezy. Urządzenie jest niezbędne w badaniach profilaktycznych i pozwala na wczesne wykrycie nowotworu piersi.Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem