FAKTY | fir | 28 grudnia 2016, 11:43

Mazowsze wyda ponad 80 mln zł na zdrowie

Spółka „Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica” otrzyma 18,8 mln zł na dokończenie budowy szpitala w Ząbkach.
fot. www.mswdrewncia.pl

Na inwestycje w ochronie zdrowia w 2017 roku władze Mazowsza przeznaczą ze środków własnych 80,6 mln zł.

Największa inwestycja to dokapitalizowanie spółki „Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica”, która otrzyma 18,8 mln zł na dokończenie budowy szpitala w Ząbkach. Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku otrzyma 7,7 mln zł na budowę Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy dla Dzieci oraz 6,4 mln zł na etap II modernizacji i przebudowy budynku pawilonu głównego.  

W 2017 r., dzięki dotacjom samorządu terytorialnego, zostanie zmodernizowany Oddział Położnictwa i Neonatologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. (7,5 mln zł), a także rozbudowane dwa oddziały (położniczo-ginekologiczny i neonatologiczny) w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp. z o.o. (5,7 mln zł). Placówka ta otrzyma również 2 mln zł na rozbudowę i przebudowę budynku „H” i „G” wraz z nadbudową budynku „G” na potrzeby oddziałów dziecięcego i okulistycznego oraz apteki szpitalnej.
 

Blisko 5 mln zł otrzyma Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie na rozbudowę, modernizację i doposażenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a 4,4 mln zł na rozbudowę i modernizację pawilonu nr 7 w Wojewódzkim Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. E. Wilczkowskiego w Gostyninie.   Za 1,3 mln zł zostanie wdrożony innowacyjny system dystrybucji leków oraz e-usług w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce,  a 545 tys. zł umożliwi termomodernizację budynków szpitalnych wraz z wymianą oświetlenia wbudowanego na energooszczędne w Samodzielnym Wojewódzkim Publicznym Zespole Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. B. Borzym w Radomiu.  

Ponadto w 2017 r. dofinansowane zostaną trzy inwestycje w zakresie ratownictwa medycznego. Międzyleski Szpital Specjalistycznym w Warszawie otrzyma 4,7 mln zł na przebudowa Izby Przyjęć dla potrzeb Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku – 625 tys. zł na przebudowę i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Z kolei 1,9 mln zł przeznaczono na budowę bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem