EDUKACJA | fir | 27 grudnia 2016, 15:43

Blisko 7 tys. uczniów poznało prawa pacjenta


fot. RPP

Już prawie sto szkół podstawowych w całej Polsce odwiedzili pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta w ramach akcji edukacyjnej o prawach pacjenta.

Akcja edukacyjna dla uczniów szkół podstawowych realizowana przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji rozpoczęła się 1 września 2016 roku. Podczas zajęć o prawach pacjenta dzieci dowiedziały się, że nie tylko dorośli pacjenci mają swoje prawa. Poznały prawa zapisane w Karcie Praw Dziecka-Pacjenta przysługujące im, ich rodzicom czy opiekunom. Rozmawiały też o swoich doświadczeniach w korzystaniu z pomocy medycznej.

W sumie od września do grudnia 2016 r. odbyło się ponad 290 lekcji w blisko stu szkołach w całej Polsce. Uczestniczyło w nich  6810 uczniów. Akcja będzie kontynuowana w 2017 roku, a pracownicy Biura odwiedzą kolejnych 125 szkół. 

Na platformie szkoły podstawowe mogą też pobierać materiały dydaktyczne do samodzielnego przeprowadzenia lekcji przez nauczycieli. Z takiej opcji skorzystało już ponad 230 szkół. 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem