dotacje ue | JR | 29 stycznia 2014, 21:18

Szpital w Międzylesiu będzie miał nowoczesny system zarządzania

Międzyleski Szpital Specjalistyczny czeka modernizacja sieci informatycznej.
fot. Archiwum

Międzyleski Szpital Specjalistyczny dostanie 5 mln złotych na kompleksową informatyzację. Środki z dotacji unijnej pozwolą na rozwój infrastruktury łączności elektronicznej oraz na wprowadzenie nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Międzyleski szpital jest placówką wielospecjalistyczną z II poziomem referencyjności. Jego infrastruktura umożliwia jednorazowe hospitalizowanie ponad 380 pacjentów. W ciągu roku placówka leczy ok. 22 tys. chorych.
„Liczymy na szybką realizację przedmiotowego zadania i na skuteczne wdrożenie jego efektów. To ważny projekt nie tylko dla personelu szpitala, lecz także dla jego pacjentów. Kompleksowa informatyzacja wpłynie bowiem na podwyższenie standardu ich obsługi, a personelowi pozwoli na oszczędność czasu w zakresie dokumentacji medycznej" – powiedział członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk.
Placówkę czekają w związku z tym duże zmiany. „Chcemy przejść kompleksową informatyzację i nauczyć się obsługi systemu do końca roku. Przed nami przetargi, potem realizacja inwestycji i proces szkolenia personelu” – mówi dyrektor MSS, Jarosław Rosłon.
Nowoczesne rozwiązania informatyczne do zarządzania szpitalem ułatwią personelowi i pacjentom dostęp do dokumentacji medycznej. Szpital będzie miał możliwości udostępniania pacjentowi (bądź innej placówce medycznej) e-danych na temat jego hospitalizacji wraz z wynikami przeprowadzonych badań diagnostycznych. Kolejnym udogodnieniem będzie system rejestracji czasu pracy oraz system kontroli dostępu do pomieszczeń. Uruchomiony będzie również centralny system komputerowej kontroli wentylacji i oświetlenia, co przełoży się na efektywność ich wykorzystania, a w konsekwencji na oszczędności finansowe.
Aby to osiągnąć, postawiona będzie nowa sieć LAN. W szpitalu będzie również dostęp do bezprzewodowego internetu (WiFi). Dodatkowo wdrożony zostanie system komunikacyjny (VoIP) połączony z systemem alarmowo-przywoławczym dla pacjentów i personelu. W szpitalu będą też działać publiczne punkty dostępu do Internetu (PIAP) – w postaci trzech infokiosków.

 Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem